Ryzyko sercowo-płucne

POChP
6:06 min

Ryzyko sercowo-płucne w POChP – którzy pacjenci są najbardziej narażeni i jak je zmniejszyć?

Chorzy na POChP znajdują się w grupie szczególnego ryzyka incydentów sercowo-naczyniowych, w tym zawału serca czy udaru. Z poniższego artykułu dowiedzą się Państwo więcej na temat związku... Czytaj więcej >

POChP
3:45 min

Wpływ zaostrzeń POChP na ryzyko sercowo-płucne

POChP to niezależny czynnik ryzyka chorób i incydentów sercowo-naczyniowych. Zaostrzenia POChP znacząco zwiększają ryzyko wystąpienia zawału serca, udaru i zgonu. W poniższym artykule... Czytaj więcej >

POChP
16:39 min

Zaostrzenia POChP: perspektywa kardiologa

Konsekwencje zaostrzeń POChP wykraczają daleko poza układ oddechowy. Zobacz komentarz kardiologa i nefrologa prof. Piotra Rozentryta i dowiedz się więcej.

POChP
5:6 min

Dlaczego prewencja zaostrzeń POChP nadal nie jest optymalna?

Nawet pojedyncze umiarkowane zaostrzenie POChP może mieć istotny wpływ na życie chorego. Zobacz webinar z udziałem profesora Johna Hursta i dowiedz się więcej.

POChP
4:29 min

Znaczenie zaostrzeń POChP

Wystąpienie zaostrzenia POChP wiąże się z wieloma poważnymi konsekwencjami – od pogorszenia funkcji płuc i przyspieszonej progresji choroby po wpływ na układ sercowo-naczyniowy i zwiększone ryzyko zawału serca. O znaczeniu zaostrzeń POChP rozmawiają prof. Robert Mróz i dr Rafał Dobek.

POChP
3:8 min

Jakie są konsekwencje zaostrzeń POChP?

Zaostrzenia to najważniejsze zdarzenia w POChP, będące kołem zamachowym progresji choroby. Na temat wpływu zaostrzeń POChP na pogorszenie funkcji płuc i zwiększenie ryzyka zdarzeń sercowo-naczyniowych opowiada dr n. med. Małgorzata Farnik.

Więcej treści już wkrótce!